


3 noći / avion
Planirate nezaboravno putovanje? Izaberite naš pažljivo kreirani aranžman za Istanbul iz Beograda i uživajte u svim čarima ovog jedinstvenog grada koji spaja dve kulture i dva kontinenta!
ISTANBUL – jedini grad na svetu koji se prostire na dva kontinenta, nekadašnja prestonica 3 velika carstva: Rimskog, Vizantijskog i Otomanskog. Leži na Bosforu koji odvaja evropski deo Turske od njenog azijskog dela. Prvo je bio poznat kao Vizantion, kasnije kao Konstantinopolis i konačno kao Istanbul. Ne propustite da upoznate najslavniju građevinu Aja Sofiju koju je u 6 veku podigao imperator Justinijan i koja je služila kao najveći hrišćanski hram na svetu. Danas je najpoznatiji muzej u Turskoj.




Okupljanje na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Individualno prijavljivanje i predaja prtljaga na šalteru Air Serbia minimum 2 sata pre planiranog poletanja. Po dolasku u Istanbul sledi organizovani transfer do hotela. Smeštaj i slobodno vreme za prve individualne utiske o gradu. Noćenje u hotelu u Istanbulu.
Doručak u hotelu. Dan možete provesti slobodno ili se odlučiti za fakultativni obilazak znamenitosti Istanbula, koji uključuje: Posetu Vaseljenskoj patrijaršiji, duhovnom centru pravoslavlja Obilazak Gvozdene crkve Svetog Stefana Šetnju kroz šareni i autentični kvart Balat, poznat po svojim stepenicama u duginim bojama Nakon toga sledi nezaboravno krstarenje Bosforskim moreuzom, koje pruža spektakularne poglede na mostove, palate i džamije Istanbula. Po završetku krstarenja, odlazak na čuveni Trg Taksim i šetnja glavnom ulicom Istiklal, živopisnim centrom noćnog i kulturnog života grada. Slobodno vreme za individualne aktivnosti. Povratak u hotel i noćenje.
Doručak u hotelu. Slobodno vreme ili mogućnost pridruživanja organizovanom fakultativnom obilasku najpoznatijih atrakcija Istanbula, uz pratnju lokalnog vodiča: Sulejmanija džamija, jedno od najvećih arhitektonskih dostignuća Osmanskog carstva Hipodrom, nekadašnje sportsko središte Vizantije Plava džamija, poznata po impresivnim plavim pločicama Aja Sofija (ulaznice nisu uključene u cenu aranžmana) U popodnevnim satima mogućnost individualne posete Topkapi palati ili dodatnog istraživanja Aja Sofije. U večernjim satima mogućnost učestvovanja na turskoj večeri na brodu – veče ispunjeno tradicionalnom muzikom, plesom i bogatom večerom uz neograničeno piće. Noćenje u hotelu.
Doručak i odjava iz hotela. Slobodno vreme za poslednje kupovine, šetnje ili uživanje u šolji autentičnog turskog čaja. Organizovani transfer do aerodroma u dogovoreno vreme. Let za Beograd prema redu letenja. Po dolasku na aerodrom "Nikola Tesla" — kraj putovanja.
Direktni letovi iz Beograda sa Air Serbia Transferi i smeštaj u proverenim hotelima Stručni lokalni vodiči na srpskom jeziku Bogat izbor fakultativnih izleta: krstarenje Bosforom, tursko veče na brodu, obilazak glavnih atrakcija Fleksibilnost u organizaciji slobodnog vremena Rezervišite svoje putovanje u Istanbul na vreme i uživajte u nezaboravnom iskustvu u jednom od najlepših gradova sveta!
| TERMIN PUTOVANJA | ||||
|---|---|---|---|---|
| TERMIN PUTOVANJA | HOTEL | CENA | SPEC. PONUDA | LETOVI |
|
USKRS 10.04 – 13.04.2026. siguran polazak |
DELTA 3* |
455€ 435€ |
399€ |
JU 422 12:15/15:00 JU 423 16:40/17:20 |
|
PRAZNIK RADA 30.04 – 03.05.2026. siguran polazak |
DELTA 3* |
455€ 435€ |
419€ |
JU 422 13:10/15:55 JU 423 15:40/16:20 |
|
MAJ 14.05 – 17.05.2026. siguran polazak |
DELTA 3* | 429€ | 409€ |
JU 422 13:10/15:55 JU 423 15:40/16:20 |
|
JUN 18.06 – 21.06.2026. |
DELTA 3* | 419€ | 399€ |
JU 422 13:10/15:55 JU 423 15:40/16:20 |
|
JUL 23.07 – 26.07.2026. |
ESCARDIN 3* | 445€ | 425€ |
JU 422 13:10/15:55 JU 423 15:45/16:25 |
|
AVGUST 20.08 – 23.08.2026. |
ESCARDIN 3* | 445€ | 425€ |
JU 422 13:10/15:55 JU 423 15:45/16:25 |
|
SEPTEMBAR 17.09 – 20.09.2026. |
ESCARDIN 3* | 425€ | 405€ |
JU 422 13:10/15:55 JU 423 15:45/16:25 |
|
OKTOBAR 15.10 – 18.10.2026. |
ESCARDIN 3* | 425€ | 405€ |
JU 422 13:10/15:55 JU 423 15:45/16:25 |
| Plaćanje u dinarskoj protivvrednosti po zvaničnom srednjem kursu NBS | ||||
| SPECIJALNA PONUDA VAŽI ZA MAKSIMUM 6 OSOBA PO POLASKU | ||||
• deca do 12 godina u pratnji dve odrasle osobe imaji popust 20€ u 1/2+1 sobi (NA UPIT), • treća odrasla osoba u 1/2+1 sobi ima popust 10€ (NA UPIT), • doplata za 1/1 sobu 90 € (NA UPIT).
• avio prevoz na relaciji Beograd – Istanbul – Beograd (prevoznik Air Serbia),
• aerodromske takse 49€ (u trenutku objavljivanja programa, podložne su promeni),
• transfer aerodrom – hotel – aerodrom,
• smeštaj u hotelu sa 3* na bazi 3 noćenja sa doručkom (kontinentalni/švedski sto),
• smeštaj u 1/2 i 1/2 +1,
• usluge lokalnih vodiča,
• troškovi organizacije putovanja
fakultativne programe, • međunarodno zdravstveno osiguranje: za osobe do 19g 555 dinara, od 19 do 70g 801 dinara i preko 70g 1910 dinara.
• Znamentitosti Istanbula: Aja Sofija, Plava Džamija, Hipodrom, Sulejmanija džamija – 20€ (cena ulaznice za idividualnu posetu Topkapi palate 45€, cena ulaznice za idividualnu posetu Aja Sofije 25€) ;
• Vaseljenska patrijaršija, gvozdena bugarska crkva svetog Stefana, kvarta Balat, krstarenje Bosforom, Trg Taksim i poseta glavnoj ulici Istiklal – 35€;
• Tursko veče na brodu (večera, neograničeno piće, muzičko-zabavni program) – 45€;
Minimum za realizaciju fakultativnih izleta je 15 putnika (po navedenim cenama). Ukoliko se prijavi manji broj putnika izleti se mogu realizovati uz korekciju cena.
Fakultativni izleti nisu obavezni deo programa i zavise od broja prijavljenih putnika. Cena se uglavnom sastoji od troškova rezervacije, prevoza, parkinga, vodiča, ulaznica, organizacije… Cene izleta podložne su promenama u slučaju nedovoljnog broja prijavljenih putnika ili u slučaju promena cena ulaznica na lokalitetima. Agencija ne snosi odgovornost promene cene ulaznica na lokalitetima u odnosu na dan izlaska programa. U slučaju nedovoljnog broja putnika, organizator izleta zadržava pravo ponuditi korigovane, više cene u odnosu na zainteresovani broj putnika koje isti nisu u obavezi da prihvate. Termini fakultativnih izleta su promenljivi i zavise od slobodnih termina po lokalitetima, broja prijavljenih putnika i objektivnih okolnosti. Izvršilac usluga na odredištu je inopartner.
Lokacija: hotel se nalazi u starom evropskom delu Istanbula, Aksaray – Laleli, na oko 1km od velikog pokrivenog bazara Kapali Čaršije, 2km od istorijskog dela Istanbula, trga Sultanahmet, na kom se nalaze najznačajnije znamenitosti (Aja Sofija, Topkapi palata, Plava Džamija). U blizini hotela su mnogobrojne prodavnice i restorani sa vrlo ukusnom turskom kuhinjom. Udaljen je 250m od glavne ulice Ordu Cd, kojom saobraća moderan tramvaj linija T1 i 400m od metroa linija M2, sa kojim se stiže do Trga Taksim – centra modernog evropskog dela Istanbula.
Sadržaj: hotel raspolaže restoranom, barom, WiFi-om, liftom.
Smeštaj: sobe su dvokrevetne ili dvokrevetne sa pomoćnim ležajem, opremljene kupatilom sa fenom za kosu, klimom, telefonom, SAT TV-om, sefom, mini barom.
Usluga: noćenje sa doručkom (doručak je po principu samoposluživanja – švedski sto).
Više informacija o hotelu na https://www.deltahotelistanbul.com/
Lokacija: hotel se nalazi u starom evropskom delu Istanbula Laleli, na oko 1km od velikog pokrivenog bazara Kapali Čaršije, 2km od istorijskog dela Istanbula, trga Sultanahmet, na kom se nalaze najznačajnije znamenitosti (Aja Sofija, Topkapi palata, Plava Džamija). Udaljen je 100m od glavne ulice Ordu Cd, kojom saobraća moderan tramvaj linija T1 i 400m od metroa linija M2, sa kojim se stiže do Trga Taksim – centra modernog evropskog dela Istanbula.
Sadržaj: hotel raspolaže restoranom, barom, WiFi-om, liftom.
Smeštaj: sobe su dvokrevetne ili dvokrevetne sa pomoćnim ležajem, opremljene kupatilom, klimom, SAT TV-om, telefonom.
Usluga: noćenje sa doručkom (samoposluživanje/švedski sto).
Više informacija o hotelu na https://www.escardinhotel.com/
Lokacija: hotel se nalazi u starom evropskom delu Istanbula, Aksaray – Laleli, na oko 1,2km od velikog pokrivenog bazara Kapali Čaršije, 2,2km od istorijskog dela Istanbula, trga Sultanahmet, na kom se nalaze najznačajnije znamenitosti (Aja Sofija, Topkapi palata, Plava Džamija). U blizini hotela su mnogobrojne prodavnice i restorani sa vrlo ukusnom turskom kuhinjom. Udaljen je 500m od glavne ulice Ordu Cd, kojom saobraća moderan tramvaj linija T1 i 400m od metroa linija M2, sa kojim se stiže do Trga Taksim – centra modernog evropskog dela Istanbula.
Sadržaj: hotel raspolaže restoranom, barom, WiFi-om, liftom.
Smeštaj: sobe su dvokrevetne ili dvokrevetne sa pomoćnim ležajem, opremljene kupatilom sa fenom za kosu, klimom, telefonom, SAT TV-om, sefom, mini barom.
Usluga: noćenje sa doručkom (doručak je po principu samoposluživanja – švedski sto).
Više informacija o hotelu na https://www.anthotel.com/tr
Kalkulacija je rađena za najmanje 16 putnika.
Za ulazak u R. Tursku rok važenja putne isprave mora biti najmanje 6 meseci od dana ulaska u R. Tursku. Putnici koji nisu državljani Srbije obavezni su da se sami upoznaju sa viznim režimom zemlje u koju putuju i kroz koje putuju. Agencija ne snosi odgovornost za ne dobijanje vize i u tom slučaju se smatra da je putnik odustao od putovanja i podleže troškovima otkaza putovanja prema Opštim uslovima. Organizator putovanja nije ovlašćen i ne ceni valjanost putnih i drugih isprava. Preporučuje se putnicima, državljanima R. Srbije, da se informišu o uslovima ulaska u zemlju u koju putuju. Agencija ne snosi odgovornost u slučaju da pogranične vlasti onemoguće putniku ulaz na teritoriju zemlje u koju putuju.
U slučaju promena na monetarnom tržištu ili nedovoljnog broja prijavljenih putnika, agencija zadržava pravo korekcije cena, izmene programa ili otkaza putovanja najkasnije 5 dana pre početka putovanja. Agencija ne snosi odgovornost za eventualne drugačije usmene informacije o programu putovanja. Organizator zadržava pravo promene redosleda pojedinih sadržaja u program.
Napomena za prtljag: Prtljag putnika sme da sadrži isključivo stvari za ličnu upotrebu i jedan kofer po osobi.
Cenovnik br. 59 od 30.3.2026.
Uz ovaj program važe Opšti uslovi organizatora putovanja turističke agencije Plan A Travel licenca OTP 222/2021 kategorija A.
1) 30% prilikom rezervacije, a ostatak 10 dana pre putovanja;
2) 30% prilikom rezervacije, a ostatak na 4 jednake rate čekovima građana;
3) platnim karticama (Dina, Visa, Master, Maestro, American Express);
4) 30% prilikom rezervacije, a ostatak kreditnim karticama BANCA INTESE do 6 mesečnih rata bez kamate.